Haberler

Beşiktaş, Tyler Boyd’a Fesih Tazminatı Ödedi

Beşiktaş, eski futbolcusu Tyler Boyd ile olan tazminat davasında sona geldi. Siyah-beyazlı kulüp, Boyd’a 1 milyon 37 bin 525 Euro fesih tazminatı ödediğini ve dosyanın kapandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamayla duyurdu.

Tyler Boyd, 2022 yılında Beşiktaş ile olan sözleşmesini feshetmiş ve alacaklarının ödenmemesi nedeniyle siyah-beyazlı kulübü FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (DRC) şikayet etmişti. FIFA DRC, Beşiktaş’ın Boyd’a fesih tazminatı ödemesine hükmetmişti.

Beşiktaş’tan KAP’a Açıklama

Beşiktaş Kulübü, KAP’a yaptığı açıklamada, “12 Mart 2024 tarihinde tarafımıza tebliğ edilen FIFA The Dispute Resolution Chamber – DRC (FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) kararına göre, Şirketimiz ile kontratını 4 Kasım 2022 tarihinde feshetmiş olan Profesyonel A Takım oyuncusu Tyler Boyd’a fesih tazminatının ödenmesine ilişkin hukuki süreç tamamlanmış olup, oyuncuya anılan 956.000 EUR fesih tazminatı ve 81.525,56 EUR faiz olmak üzere toplamda 1.037.525,56 EUR ödenmiş ve dosya kapanmıştır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu