Galatasaray

Galatasaray Başkanı Özbek’ten Çarpıcı Açıklamalar: “UEFA’dan Ceza Alabiliriz!”

Galatasaray Spor Kulübü’nde Olağanüstü Genel Kurul heyecanı yaşanırken, Başkan Dursun Özbek’in açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Özellikle UEFA’nın mali konulardaki baskısı ve kulübün içinde bulunduğu mali tablo, Başkan Özbek’in gündeminde önemli bir yer tuttu.

“Galatasaray Adası Galatasaray’ındır”

Özbek, Galatasaray Adası’nın uzun yıllardır ihmal edildiğini ve 1957 yılından bu yana bir imar planı yapılmadığını belirterek, 2022 seçimlerinden sonra göreve gelir gelmez adanın tadilatını yaptıklarını ve üyelerin hizmetine sunduklarını ifade etti. Adanın iki fazdan oluştuğunu ve ilk fazın tamamlandığını söyleyen Özbek, “Galatasaray Adası, Galatasaray’ın malıdır. Milli Emlak’a ait olan kısmı da Galatasaray’a kazandırdık,” dedi.

“Bankalar Birliği Anlaşması Bir Prangadır”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün mali yapısına dair önemli açıklamalarda bulundu. UEFA’nın mali fair play kuralları nedeniyle baskı altında olduklarını belirten Özbek, “UEFA devamlı tepemizde. Negatif öz sermaye durumundayız şu anda. Bunu derhal düzelt diyorlar bize. Bunu yapamazsak büyük ihtimalle ceza alacağız,” diyerek durumun ciddiyetine dikkat çekti. Özbek, Bankalar Birliği anlaşmasının kulüp için bir pranga olduğunu ve bu durumdan kurtulmak istediklerini vurguladı. Yaklaşık yılda 1 milyon 200 bin TL faiz ödediklerini belirten Başkan, “Ben bir Galatasaraylı olarak diyorum ki bunlardan hepsinden daha önemlisi şu; biz öyle bir kültürden geliyoruz ki asla esaretin altında kalmayı kabul etmemiş bir kulübüz,” ifadelerini kullandı.

Başkan Özbek, Florya projesi, transfer çalışmaları ve 25. şampiyonluk hedefi gibi konularda da açıklamalarda bulunarak genel kurul üyelerine seslendi.

Başa dön tuşu