Haberler

Hamit Altıntop: “EURO 2024’te Hedefimiz Gruptan Çıkmak”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) A Milli Takım'ın performansını, gelecek hedeflerini ve turnuvaya dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) mücadele eden A Milli Takım’ın performansı, gelecek hedefleri ve genç yetenekler hakkında açıklamalarda bulundu. Altıntop, turnuvada maçların çekişmeli geçtiğini belirtirken, taraftar desteğinin önemini vurgulayarak Gürcistan galibiyetini değerlendirdi.

Altıntop, A Milli Futbol Takımı’nın Barsinghausen’deki kamp merkezinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Taraftarların milli takıma olan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Altıntop, “Bu destek bizim için çok kıymetli. Bayrağımızı sahiplenmeleri gurur verici. Biz de sahada en iyi şekilde mücadele ederek bu desteğe karşılık vermek istiyoruz. İlk maçta Gürcistan’ı yenerek iyi bir başlangıç yaptık.” şeklinde konuştu.

Genç Yıldız Arda Güler’e Övgüler

Altıntop, EURO 2024’te sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken genç yıldız Arda Güler hakkında da övgü dolu sözler sarf etti. Güler’in Real Madrid’e transfer sürecinden de bahseden Altıntop, “Arda’nın yeteneği ortada. Kendini geliştirmeye çalışıyor ve büyük resme bakıyor. Real Madrid gibi büyük bir kulüp de onun yeteneğinin farkında. Arda’nın Real Madrid’de başarılı olacağına inanıyorum.” dedi.

Milli Takımın Hedefleri Büyük

Hamit Altıntop, A Milli Takım’ın EURO 2024’teki hedefinin öncelikle gruptan çıkmak olduğunu, ardından da gidebildikleri yere kadar gitmek istediklerini belirtti. Altıntop, “Portekiz maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Zorlu bir rakip olduğunu biliyoruz ama biz de kazanmak için sahaya çıkacağız. Turnuvada maç maç ilerleyip hedefimize ulaşmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Altıntop ayrıca, milli oyuncuların sorumluluklarının bilincinde olması gerektiğini, saha içinde ve dışında doğru davranışlar sergileyerek performanslarını daha da yukarı taşıyabileceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu