Haberler

Montella, Arda Güler Açıklamasıyla Tartışmaları Yanıtladı

EURO 2024 F Grubu'nda Çekya ile kritik bir maça çıkacak olan A Milli Takım'da, Arda Güler'in durumu maç öncesi en çok konuşulan konu oldu. Teknik Direktör Vincenzo Montella, düzenlediği basın toplantısında genç yıldızın sağlık durumu ve Portekiz maçındaki kadro tercihleriyle ilgili kamuoyunda oluşan tartışmalara açıklık getirdi.

EURO 2024 F Grubu’nda kritik Çekya karşılaşmasına hazırlanan A Milli Takım’da gözler genç yıldız Arda Güler’in üzerinde. Son dönemde yaşadığı sakatlık nedeniyle Portekiz maçında süresiz forma giyen Arda’nın son durumu belirsizliğini koruyor. Teknik Direktör Vincenzo Montella, düzenlediği basın toplantısında Arda Güler’in durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Montella, Arda Güler’in uzun süre forma giyebilecek durumda olmadığını belirterek, Portekiz maçında aldığı riski artırmak istemediklerini ifade etti. Genç oyuncunun son iki gündür özel antrenman programıyla kendisini hazırladığını söyleyen Montella, “Arda çok uzun süre alabilecek durumda değil. Bir önceki maça çıkmasına ben karar vermedim, doktorumuz ve personelimiz karar verdi. Risk almadan oynayabileceği bir süre vardı ve o kadar oynadı. Arda’yı riske etmemek adına 2 gündür belli antrenmanları yapıyor,” şeklinde konuştu.

Montella’dan Milli Takım Eleştirilerine Sert Çıkış: “Başka Milli Takım Yok!”

Portekiz maçında Arda Güler’in yedek soyunması kamuoyunda büyük yankı uyandırmış ve teknik heyet eleştirilerin hedefinde kalmıştı. Konuyla ilgili konuşan Montella, Arda Güler’in ilk 11’de başlamaması kararının sağlık ekibi, doktor ve oyuncunun ortak kararı olduğunu vurguladı. Eleştirilere sert tepki gösteren Montella, “Eleştirenlere hatırlatmak isterim ki bu bizim milli takımımız. Başka bir milli takım yok. Bu takım Türkiye’yi temsil ediyor. Bu çocuklar bizim yüzümüzü güldürdü ve desteklememiz lazım,” ifadelerini kullandı.

Montella, Çekya maçı öncesi takımın moral ve motivasyonunun yüksek olduğunu belirterek, “Milli takımda 12-13 yıldır bulunan oyuncular, bize bu takımın parçası oldukları en iyi takım olduklarını söylüyorlar. Biz tek vücut olduk ve dikkatimizin dağılmasına izin vermeyeceğiz. Biz başka takımların sonuçlarına bel bağlamış değiliz,” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu