Haberler

Avrupa Basını Mourinho’nun Fenerbahçe’ye Gelişini Konuşuyor

Fenerbahçe, teknik direktörlük koltuğuna Jose Mourinho'yu getirerek dünya futbolunda büyük yankı uyandırdı. Portekizli teknik adam, Ülker Stadyumu'nda binlerce taraftarın coşkulu tezahüratları altında resmi sözleşmeyi imzaladı. Avrupa basını da bu tarihi anı yakından takip etti.

Fenerbahçe, yeni teknik direktörü Jose Mourinho ile dün gerçekleştirilen muhteşem bir imza töreniyle anlaşmaya vardı. Ülker Stadyumu’nda düzenlenen ve on binlerce taraftarın katıldığı törende Portekizli teknik adam, resmi sözleşmeyi imzalayarak sarı lacivertlilerin yeni komutanı oldu.

Törende Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sportif direktör Mario Branco ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Jose Mourinho’nun Fenerbahçe ile resmi sözleşmeyi imzaladığı bu önemli etkinlik, Avrupa basınının da yakın takibindeydi. RMC Sport, “Jose Mourinho, Fenerbahçe ile sözleşmesini stadyumun ortasında çılgın kalabalığın önünde imzaladı” başlığıyla verdiği haberinde, törene damgasını vuran coşkulu taraftar atmosferine dikkat çekti.

Avrupa Basını Mourinho’nun Fenerbahçe’ye Gelişini Konuşuyor!

Kicker, “Bu forma benim tenim. Mourinho, Fenerbahçe’ye imza attı” manşetiyle Mourinho’nun Fenerbahçe’ye olan bağlılığını vurguladı. Corriere dello Sport, “Stadyumdaki taraftarlar sevinçten çılgına döndü” ifadesiyle Fenerbahçe taraftarının yeni teknik direktörlerine olan sevgisini gözler önüne serdi.

Sky Sports ise “Jose Mourinho, Fenerbahçe’de kahramanca karşılandı” başlığıyla Mourinho’nun İstanbul’daki karşılamasının ihtişamını özetledi.

Hollanda basınından De Telegraaf, “Fenerbahçe taraftarları, Jose Mourinho’yu bir kahraman olarak karşılıyor” yorumuyla Türk taraftarının futbol tutkusunu gözler önüne sererken, BBC Sport ise “Pazar günü İstanbul Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda sahaya kurulan dev bir sahnede gerçekleştirilen imza törenini binlerce kişi izledi” ifadelerini kullandı.

Jose Mourinho’nun Fenerbahçe’ye gelişi, Avrupa futbol kamuoyunda büyük yankı uyandırdı ve yeni sezon öncesi tüm dikkatleri İstanbul’a çekti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu