Haberler

Galatasaray'a vereceği katkılar son bulmadı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sportif A.Ş.'deki görevinden ayrılan ve sarı kırmızılı camiaya yönelik sitem dolu sözlerle gündeme gelen Erden Timur hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. T

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sportif A.Ş.’deki görevinden ayrılan ve sarı kırmızılı camiaya yönelik sitem dolu sözlerle gündeme gelen Erden Timur hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Teknik Direktör Okan Buruk’un imza töreninde konuşan Özbek, Timur’un ayrılık kararına üzüldüğünü belirterek, genç yöneticiye kapılarının her zaman açık olduğunu vurguladı.

Özbek, Erden Timur’un Galatasaray’a olan hizmetlerinin altını çizerek, “Erden kardeşim Galatasaray’a 2016 sezonunda benim davetimle katıldı. O dönem başkandım ve kendisini forma sponsoru olması için ikna etmiştim. Galatasaray Spor Kulübü ile tanışması ilk o zaman gerçekleşti. Ondan sonra çok güzel bir çalışma dönemimiz oldu. Benden sonra da Galatasaray’la ilişkisi hiç kesilmedi. Her zaman Galatasaray’a bağlı, Galatasaray’a hizmet eden bir arkadaşımız.” dedi.

“Galatasaray 500 Yıllık Bir Çınar, Tutunacak Dal Çoktur”

Timur’un aldığı ayrılık kararının nedenlerine de değinen Dursun Özbek, genç yöneticinin eleştirilere karşı hassas davrandığını ve bu durumun kararında etkili olduğunu düşündüğünü belirtti. Özbek, “Yeniden seçildikten sonra Erden Timur bizimle çalışmaya devam etti. Ancak yeni dönemde çalışmayacağını ifade etti. Kendisine devam etmesinin Galatasaray için iyi olacağını söyledim ve teklifte bulundum. Fakat Galatasaray Spor Kulübü’nün diğer kulüplere benzemediğini, eleştiriye çok açık bir kulüp olduğunu ve eleştirilerden faydalanılması gerektiğini hatırlatmak isterim. Erden genç ve hassas bir kardeşimiz. Kendisine yönelik eleştirilerden etkilendiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Özbek, “Galatasaray 500 yıllık bir çınar. Ne kadar çok dalı vardır, ne kadar büyüktür. Eğer tutunacak bir dal ararsan, mutlaka vardır. Ben böyle cevap vermek isterim.” diyerek Timur’a kapılarının her zaman açık olduğunu bir kez daha yineledi. Transfer süreçlerine de değinen Özbek, “Bu yönetimin başkanı benim. Bugün de benim, dün de bendim. Galatasaray’da yapılan, amatör sporlarda ve futbolda yapılan tüm transferlerin başında ben vardım. Bugün de ben varım.” diyerek transferler konusunda son sözü söyleyen kişinin kendisi olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu