Haberler

Okan Buruk'tan Jose Mourinho göndermesi

Galatasaray ile yeni sözleşme imzalayan başarılı teknik direktör Okan Buruk, RAMS Park'ta düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ile yollarına devam eden başarılı teknik direktör Okan Buruk, RAMS Park’ta düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılıların hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu vurgulayan Buruk, “Galatasaray kupalara her zaman aday olan, taraftarıyla birlikte çok güçlü bir takım. Biz de ona hizmet etmeye çalışıyoruz. Beni buraya layık gördüğü için başkanımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum.” dedi. İlk günkü motivasyonunu koruduğunu belirten Buruk, “İnşallah daha nice kupalara, başarılara ulaşacağız. Hedefimiz tekrar şampiyonluk, Avrupa’da başarı.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz iki sezonda 3 kupa kazandıklarını ve verdikleri sözleri tuttuklarını ifade eden deneyimli teknik adam, Avrupa arenasında da Galatasaray’ın adını duyurduklarını söyledi. “İki senede 3 kupa kazandık. Avrupa’da bu sene oynadığımız oyun, Şampiyonlar Ligi’nde bir Türk takımının adını duyurmak çok önemliydi. İlk günkü istek ve konsantrasyonla devam ediyoruz. Her sene daha zor oluyor, yine zor bir sezona başlayacağız. Devam etmemi isteyen başkan ve yönetime teşekkürler” diyen Buruk, yeni sezonda da zorlu bir rekabetin kendilerini beklediğini belirtti.

“Rekorları Kırmak İçin Çalışacağız”

Jose Mourinho’nun Fenerbahçe’ye transferinde rolü olup olmadığı yönündeki soruya esprili bir yanıt veren Okan Buruk, “Görüşmelerde ben yoktum” dedi. Ligin güçlü rakipler tarafından zorlu geçeceğini belirten Buruk, “Her takım için teknik direktör çok önemli. Beşiktaş başarılı bir teknik adamla imza attı. Trabzonspor, Abdullah Avcı gibi başarılı bir teknik adamla devam ediyor. 4 takım da yarışın içinde olacak ve geçen yıldan daha çekişmeli bir sezon olacak. Rekorları rakiplerimiz olduğu için kırıyoruz. Bu rekabetin içinde yine büyük başarılara ulaşmak istiyoruz. Biz sadece kendi takımımıza odaklanacağız. Bunu yaptığımızda ligin en iddialı takımı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Okan Buruk, transfer çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Mevcut kadronun güçlü olduğunu ancak takviyeler yapacaklarını belirten Buruk, öncelikli hedeflerinin sağ bek ve orta saha olduğunu söyledi. “Elimizde çok iyi oyuncular var. Orta sahada çok iyi oyuncularımız var, onların dışında profil bakacağız. Hem Türkiye hem de Şampiyonlar Ligi’ne uygun orta saha bakacağız. Bize çok büyük katkı sağlayacak oyuncu lazım. Başkanımız en iyisi için yetki verdi. Bütçemiz olacak. Alabileceğimiz en iyi oyuncuları alacağız. Çok acil sağ bek alınacak. Orta sahaya transfer yapacağız. Hücum hattına destek olabilecek oyuncular düşünüyoruz. Çok önemli oyuncular belirledik. Taraftarları çok mutlu edecek transferler yapacağız, hepsi rahat olsun” diyerek taraftarları heyecanlandırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu