Haberler

EURO 2024’te Türk Gençler Mercek Altında

Avrupa futbolunun en önemli organizasyonlarından EURO 2024 için geri sayım sürerken, Türk Milli Takımı'nda genç yetenekler dikkat çekiyor.

Avrupa futbolunun zirvesi EURO 2024 için heyecan dorukta. Türkiye Milli Takımı da genç ve dinamik kadrosuyla turnuvaya iddialı bir giriş yapmayı hedefliyor. Almanya’da düzenlenecek şampiyonada gözler, performanslarıyla Avrupa devlerinin radarına girmeyi hedefleyen genç yıldızlarda olacak.

Ferdi Kadıoğlu, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Oğuz Aydın, İrfan Can Kahveci gibi Süper Lig’de yıldızı parlayan isimler, Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin takibinde. Özellikle Ferdi Kadıoğlu, Barış Alper Yılmaz ve Semih Kılıçsoy, gösterecekleri performansla piyasa değerlerini katlayarak önemli transferlere imza atabilirler.

Montella’nın Hücum Hattı Çıkmazı

EURO 2024’e sayılı günler kala A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella’yı ise tatlı bir sorun bekliyor. Hücum hattında birçok yetenekli isme sahip olan Montella, en ideal 11’i belirlemek için zorlu kararlar almak zorunda.

Sakatlığı sebebiyle Enes Ünal’ın kadrodan çıkmasıyla alternatif arayışlarına başlayan Montella’nın elinde Cenk Tosun ve Bertuğ Yıldırım gibi golcü oyuncular bulunuyor. Ancak her iki ismin de sezonu formsuz kapatması, İtalyan teknik adamın hücum hattında farklı arayışlara yönelmesine sebep olabilir. Kenan Yıldız’ı forvet hattının en ucunda oynatmayı planlayan Montella, kanatlarda ise Barış Alper Yılmaz, İrfan Can Kahveci, Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün gibi isimlerle dinamik ve değişken bir yapı kurmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu